Capitol Building

Můj první víkend ve Washingtonu

Jaký byl můj první víkend ve Washingtonu, D.C.? Kam chodím na stáž, a co mě čeká v průběhu příštích 8 týdnů?


Úvodem

Asi se teď ptáte, co tady v Americe dělám, a jak jsem se sem vůbec dostala? V rámci studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy máme mnoho možností, jak vycestovat do zahraničí. Vedle Erasmu jsou tady i nejrůznější mezifakultní spolupráce a nabídky letních škol.

Já jsem se o letní škole ve Washingtonu, D.C. dozvěděla v průběhu října 2018. Jelikož je zde možnost studovat v programu „žurnalistika + komunikace,“ rozhodla jsem se přihlásit. Vždyť Washington je hlavní město Spojených států a centrum dění ve světové politice, nikde jinde takovou zkušenost nezískám.

V rámci letní školy mě čeká 8 týdnů studia, jeden předmět bude mít zaměření na ekonomiku, druhý na politiku a média. Zároveň také absolvuji stáž v neziskové organizaci, která se podporuje nadané budoucí novináře a PR specialisty.

V průběhu příštích měsíců tak budu na blogu publikovat příspěvky, které budou psány převážně deníčkovou formou. Zároveň se je ale pokusím doplnit také nejrůznějšími radami, tipy, a hlavně spoustou fotografií. Po skončení pobytu se ode mě dočkáte nejen průvodce Washingtonem, ale také tipy na výlety do dalších míst, která během léta navštívím. A nyní už je nejvyšší čas ohlédnout se za mými prvními dny ve Washingtonu.

Sobota, 8. června

Do Washingtonu, D.C. jsem přijela už v pátek, jako Češi jsme měli dovoleno ubytovat se na koleji už o den dříve. Ráno nás čekal menší check-in a potom jsem vyrazila na nákupy. Zamířila jsem do Whole Foods a Trader Joe’s. Whole Foods má sice vyšší ceny, ale úžasně širokou nabídku produktů, tím to u mě vyhrál. Jelikož na koleji není naprosto žádné vybavení kromě postele, stolu, židle a ledničky (a kufr zase mohl mít jen 23 kg), tak jsem zamířila na nákupy i do dalších místních obchodů. Cestou jsem zjistila, že jen patnáct minut chůze od nás se nachází Bílý dům.

Pořádnou prohlídku okolí si ale šetřím na zítra, kdy nás k večeru čeká tour po památkách. Během dneška mě ještě čekalo několik seznamovacích schůzek a meetingů. Dozvěděli jsme se třeba, jak (ne)evakuovat celou kolej a jak se (ne)dostat do vězení, odkud nás pustí už druhý den, a ne až na konci víkendu. Nezbývá tak než doufat, že tady bydlí samí zodpovědní lidé, kteří nemají v plánu spálit popcorn ve dvě ráno.

Neděle, 9. června

Dnešní den byl ve znamení poznávání. Odpoledne nás čekala seznamovací přednáška o tom, jak se jezdí MHD ve Washingtonu. Na uvítanou pro nás organizátoři přichystali pravou pizza party.

Večer jsem se vydala na dlouho očekávanou prohlídku památek a významných budov s průvodkyní. Hned před kolejí nás vyzvedl autobus, což bylo prima hlavně proto, že dnes půlku dne pršelo a byla zima (a to nám slibovali 30 °C). Čekal nás okruh městem, při němž nám průvodkyně dala super tipy na to, kam bychom měli jít. Poctivě jsem si to zapisovala a teď mám tak dlouhý seznam, že ani nevím, jestli to za ty dva měsíce stihnu.

Pokračovat k Prvnímu týdnu

Please follow and like us:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *